Pokyny pro baccarat

Baccarat se může zdát jako docela jednoduchá hra, protože pravidla jsou velmi jasná: vsaďte na hráče nebo bankéře a počkejte, až vaše kombinace vyhraje. Pokud se však ponoříte do pravidel a strategií zkušených hráčů, zjistíte, že tato hra není tak jednoduchá. Někteří se pokoušejí předpovědět výsledek baccaratu z předchozích výsledků, zatímco jiní se snaží uchýlit se k sázkovým systémům. Neméně důležité místo ve hře zaujímá logika a pověra. V tomto článku se vám pokusíme vysvětlit základní pravidla pro rozdávání karet a používání bodového systému. Nejprve se podívejme na základy, tedy na významy různých karet a hand.

Význam karet v baccaratu

V anglickém názvu baccaratu „Baccarat“ není písmeno „t“ čitelné, ale to není ten nejzajímavější fakt ohledně hry. Zajímavé je, že jeho název se překládá jako „nula“ nebo „nic“. To vysvětluje, proč všechny desítky, jacky, královny a králové mají v baccaratu nulovou hodnotu. Esa mají hodnotu 1 bodu a všechny ostatní karty mají hodnotu 2 až 9 bodů. Celková hodnota karty může dosáhnout 9. Pokud hodnota karty přesáhne 9, odečte se od ní 10 bodů. Pokud například získáte karty s hodnotou 4 – 9 – 5, pak se součet karet bude rovnat 8 nebo 18 minus 10. Dvě 10 sčítají 0. Pokud máte celkem 8 nebo 9 , pak je vaše ruka považována za přirozenou.

Hráčova ruka

První akce v baccaratu je vždy provedena směrem k hráčově ruce. Hráč dostane dvě karty, které pak dealer otočí. Pokud se jejich celková částka pohybuje od 0 do 5, je rozdána třetí karta. Pokud se celkové skóre mění od 6 do 9, hráč stojí, to znamená, že nedostává další karty. Ruka se skóre mezi 8 a 9 je považována za přirozenou. Pokud jej má, hráč automaticky vyhrává a poráží jakoukoli kombinaci bankéře. Výjimkou je pouze případ, kdy se ruka Bankéře rovněž rovná 8 – 9 bodům. Pokud hráč hodí 8 a bankéř 9, pak vyhrává sázka bankéře a naopak. Výhra kasina při sázení na hráče je 1,24 % a výplatní poměr je 1:1.

Bankéřova ruka

Bankéřova ruka také obdrží dvě karty. Pokud má Bankéř 7, 8 nebo 9 bodů, třetí dodatková karta se již nerozdává. To se však stane pouze v případě, že první dvě karty mají celkovou hodnotu mezi 0 a 3, a také pokud má bankéř 3 a hráč má 8. V závislosti na skóre hráče může bankéř stále skórovat celkem 4, 5 nebo 6. Naštěstí si nemusíte všechny tyto jemnosti pamatovat, protože vaše pohyby má na starosti dealer. Navíc můžete využít našeho mini průvodce. Vše, co musíte udělat, je stáhnout si průvodce z našeho webu a přečíst si ho, až budete mít chvilku volna. Všimněte si, že bankéř má oproti hráči určité výhody, protože dostává karty jako druhý. Mnoho odborníků se domnívá, že bankéř vyhrává více než 50 % případů. Má nižší výherní poměr v kasinu (1,06 %). I když Bankéř vyplácí v poměru 1:1, sázka zahrnuje také 5% provizi.

Další pravidla karet

V některých provozovnách hazardních her jsou hráči a bankéři rozdány další karty. Tato složitá pravidla dodávají hře sofistikovanější pocit.

dvě karty Pokud bankéř a hráč dostanou 8 nebo 9 bodů, pak oba stojí za to. Z tohoto pravidla neexistují žádné výjimky, je důležitější než všechna ostatní. Existují však i další rozvržení:

Pokud Hráč dostal karty s hodnotou od 6 do 7 bodů, pak stojí (nezíská třetí kartu).
Pokud hráč stojí, získá bankéř 5 bodů nebo méně.
Pokud hráč obdrží 5 bodů nebo méně, předá mu bankéř třetí kartu.
Pokud je hráči rozdána třetí karta, obdrží ji také bankéř podle následujících pravidel:

pravidlo třetí karty

Bankéř má 0, 1 nebo 2 body – vždy obdrží třetí kartu.
Bankéř má 3 body – obdrží třetí kartu, pokud je třetí karta hráče 1-2-3-4-5-6-7-9-0 (ale ne 8)
Bankéř má 4 body – obdrží třetí kartu, pokud je třetí karta hráče 2-3-4-5-6-7
Bankéř má 5 bodů – obdrží třetí kartu, pokud je třetí karta hráče 4-5-6-7
Bankéř má 6 bodů – obdrží třetí kartu, pokud je třetí karta hráče 6-7
Bankéř má 7 bodů – nedostane třetí kartu
Neměli byste se snažit pochopit, proč tato pravidla fungují tímto způsobem. Jen je potřeba je přijmout, protože jsou zvyklí hrát baccarat. Pokud by vítěze určily první dvě obdržené karty, hra by se podobala spíše Hi-Lo.

Rozpoznávání vzorů

Mnoho hráčů se mylně domnívá, že postup hry v předchozích kolech může pomoci určit její následné výsledky. Aby bylo možné sledovat, kolik rukou hráče, bankéře a kravaty bylo mimo hru, používají účastníci bodovací tabulky. Tato praxe je běžně známá jako „Rozpoznávání vzoru“ a kasina na ni nemají žádné stížnosti. Běžná herna dávají svým hráčům listy propisek a online kasina pro to mají speciální okna, ve kterých

kov karty. Pokud k tomu dojde, může se hráč rozhodnout rozdělit tyto karty do dvou různých kombinací a hrát každou z nich samostatně. Další sázku však bude nutné provést na druhou stranu a v závislosti na kasinu bude hráč moci provést několik rozdělení za sebou, až 3 nebo 4, pokud bude nadále získávat stejné karty. Výjimkou z tohoto pravidla by byla dvě esa, ke kterým si hráč po rozdělení může vzít pouze jednu další kartu.

Dvojnásobek

Dvojka zdvojnásobuje vaši sázku na vaše první dvě karty. Je však třeba si uvědomit, že při použití této možnosti si po sázce můžete vzít pouze jednu kartu navíc. Tuto možnost se doporučuje použít, pokud máte handu, která nemůže být vyřazena, nebo dealer má handu, se kterou může snadno vypadnout.

Kapitulace

Vzdání se je, když se rozhodnete nepokračovat ve hře se špatnou kombinací, než si vůbec líznete další kartu. Ne všechna kasina umožňují hráčům tuto možnost využít. Pokud se rozhodnete vzdát, rozdáváte polovinu své původní sázky, ale v některých případech to může být lepší, než prohrát vše.

Pojištění

Pojištění je nabízeno v případě, že krupiér obdržel eso na otevřeném prostranství. Můžete vložit polovinu své původní sázky jako pojištění pro případ, že dealer trefí blackjack. Pojištění se vám vyplatí s kurzem 2:1, pokud dealer skutečně trefí blackjack. Zkušení hráči však tuto sázku považují za nesmyslnou a nedoporučují ji uzavírat (na rozdíl od kasina), takže pokud vám bude nabídnuto pojištění, zdvořile odmítněte.

Abyste porozuměli historii blackjacku a tomu, jak souvisí se hrou, kterou hrajeme dnes, musíte pochopit, že na blackjack mohou platit jiná pravidla než ta, která jsme probrali výše. Různá kasina mohou nabízet různé varianty této hry, ale základní formát bude stejný v jakékoli zemi a v jakékoli instituci. Ať už hrajete blackjack online nebo v kamenném kasinu, je důležité znát základy hry, abyste mohli zvýšit své šance na výhru.